بازدید: 717 بازدید
چگونه 32 یا 64 بیتی بودن ویندوز را تشخیص دهیم؟

ممکن است شما هم برای تشخیص نسخه ویندوز خود به مشکل برخورده باشید.

بسیاری از کاربران با این نکته که ویندوز انها 32 یا 64 بیتی می باشد مشکل دارند و بعضا دیده شده بعد از دانلود قادر به تشخیص ویندوز خود نبوده و اشتباها نرم افزار را دانلود کرده اند ، خوب در این آموزش ما روش های تشخیص ویندوز 64 و یا 32 بیتی را برای شما قرار می دهیم .

برای فهمیدن نسخه ویندوز خود روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه آن ها را توضیح می‌دهیم. این روش‌ها به ویندوز شما مربوط می‌شوند.

ویندوز 8، 8.1، 10

روش اول:
دکمه win+x را همزمان فشار دهید.

گزینه system را انتخاب کنید.

اگر system type برابر با 64-bit یا X64 باشد ویندوز شما 64 بیتی است و اگر به جای آن 32-bit یا X86 نوشته شده باشد ویندوز شما 32 بیتی می باشد.

روش دوم:
روی my computer کلیک راست کرده و گزینه properties را انتخاب کنید.

در صفحه system اطلاعات سیستم برای شما نشان داده می شود.

روش سوم:
بر روی آیکون my computer در دسکتاپ کلیک کرده و وارد آن شوید و در میان صفحه کلیک راست کرده و properties را انتخاب کنید. تا پنجرهsystem به شما نشان داده شود و مانند روش قبل باقی مراحل را ادامه دهید.

 ویندوز XP ، 7 و Vista

روش اول:

در دسکتاپ پایین صفحه روی start کلیک کرده و در قسمت run عبارت msinfo32 یا عبارت winmsd.exe را تایپ کرده و جستجو کنید .صفحه ای مطابق شکل برای شما ایجاد می شود که در مقابل system type می توانید از نوع ویندوز خود اطلاع پیدا کنید. اگر با عبارت x86 مواجه شدید ویندوز شما 32بیتی می باشد اما اگر در مقابل system type عبارت x64 یا عبارت IA-64 یا عبارت AMD64 نوشته شده باشد ویندوز شما 64بیتی می باشد.

روش دوم:
از دسکتاپ بر روی my computer کلیک راست کرده و گزینه properties را انتخاب کنید و بعد از آن بر روی گزینه general کلیک کنید. اگر ویندوز شما ۶۴ بیتی باشد با عبارتی نظیر Windows XP Professional/Home x64 Edition مواجه خواهید شد و اگر ویندوز شما ۳۲ بیتی باشد فقط این عبارت قید می شود Windows XP Professional/Home مواجه خواهید شد.

مطالعه بیشتر