نوع فایل
dwg-ZIP
حجم فایل
350kb
نوع پروژه:
فایل اتوکد جزئیات اجرایی
50,000 تومان

فایل اتوکد اتصالات و جزئیات انواع چیلر : چیلر دستگاه اصلی سیستم های سرمایش مرکزی است که با توجه به عملکرد در دو نوع تراکمی و جذبی هستند.

در چیلرها دو نوع لوله و اتصالات میتوان بر شمرد ، یکی لوله کشی و مسیرهای تجهیزات داخلی چیلر مانند اواپراتور ، کندانسور ، شیر انبساط و … و دیگری لوله و اتصالات خارجی دستگاه که شامل اتصال چیلر به برج خنک کن ، هواسازها و .. غیره است .

در این محصول فایل اتوکد اتصالات و جزئیات انواع چیلر در هر دو حالت شامل لوله و اتصالات چیلر هوایی ، جزئیات لوله و اتصالات چیلر سانتریفیوژ ، فلو دیاگرام چیلر آبی ،  لوله کشی داخلی چیلر تقدیم مهندسان گرامی شده است.

انواع چیلر :

چیلرهای تراکمی از نظر عملکرد خود به دو گروه کلی چیلر تراکمی آبی و چیلر تراکمی هوایی تقسیم می شوند. مزیت اصلی چیلرهای تراکمی آبی نسبت به هوایی، بیشتر بودن راندمان (COP) و قیمت کمتر چیلرهای آبی نسبت به هوایی است، در حالی که نقطه قوت چیلرهای تراکمی هوایی نسبت به چیلرهای آبی، عمدتا امکان استفاده آن ها در هر شرایط آب و هوایی شرجی، امکان نصب در بام، بالکن یا هر فضای دیگری خارج از موتورخانه و نیز عدم نیاز به مصرف آب برای خنک نمودن مبرد و کندانسور چیلرهای هوایی می باشد.

انواع کمپرسورهای مورد استفاده در چیلرهای تراکمی عبارتند از کمپرسورهای رفت و برگشتی (پیستونی)، کمپرسورهای پیچی یا اسکرو، کمپرسورهای حلزونی یا اسکرال، کمپرسورهای چرخشی یا روتاری و نهایتا نوع جدید کمپرسورهای سانتریفیوژ.

عمل تبادل حرارت در کندانسور و اواپراتور چیلرهای تراکمی بوسیله مبدل های حرارتی پوسته لوله و یا صفحه ای انجام می گیرد. چیلرهای جذبی نیز از نظر نوع ماده مبرد، عمدتا به انواع چیلرهای جذبی آمونیاکی (ظرفیت کم) و چیلرهای جذبی لیتیومی تقسیم می گردند.

فایل اتوکد اتصالات و جزئیات انواع چیلر در هر دو حالت شامل لوله و اتصالات چیلر هوایی ، جزئیات لوله و اتصالات چیلر سانتریفیوژ ، فلودیاگرام چیلر آبی،  لوله کشی داخلی چیلر

چیلرهای جذبی از نظر تأمین انرژی گرمایی به چهار نوع چیلرهای جذبی آبگرم، چیلرهای جذبی آب داغ، چیلرهای جذبی شعله مستقیم و چیلرهای جذبی بخار تقسیم می گردند. چیلرهای جذبی از نظر نحوه عملکرد نیز عمدتا به انواع چیلرهای جذبی سینگل افکت، دبل افکت و چیلرهای جذبی دایرکت فایر تقسیم می شوند.

اصلی ترین تجهیزات چیلرهای جذبی شامل کندانسور، ژنراتور، ابزوربر، اواپراتور، پمپ سلوشن، پمپ مبرد، شیرهای کنترل، ترموستات ها، تابلو برق و مدار فرمان چیلر می شوند.

تصویری از فایل اتوکد اتصالات و جزئیات انواع چیلر در محیط اتوکد

فایل اتوکد اتصالات و جزئیات انواع چیلر در هر دو حالت شامل لوله و اتصالات چیلر هوایی ، جزئیات لوله و اتصالات چیلر سانتریفیوژ ، فلودیاگرام چیلر آبی،  لوله کشی داخلی چیلر

فایل اتوکد اتصالات و جزئیات انواع چیلر شامل نقشه جزئیات  لوله و اتصالات چیلر هوایی ، جزئیات لوله و اتصالات چیلر سانتریفیوژ ، فلو دیاگرام چیلر آبی ،  لوله کشی داخلی چیلر در 9 شیت تقدیم علاقمندان میگردد

این فایل جنبه آموزشی داشته و با نرم افزار اتوکد 2010 به بالا باز شده و  قابل ویرایش است و بستگی به نوع پروژه میتوان از تعدادی از این جزئیات استفاده کرد

 

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید از طریق ایمیل Ali8000@Gmail.com با ما تماس بگیرید.